tajomstvo osvieženia pre telo i dušu

Vybavenie


AMICULA IPL technológia

IPL technológia

IPL technológie sú dnes najrozšírenejšou platformou na trhu medzi lekárskymi ordináciami a začínajú prenikať aj medzi kozmetická centra. IPL prístroje predstavujú podstatne lacnejšiu alternatívu k diódovým epilačným laserom a zároveň vďaka využitiu rozdielnych vlnových dĺžok poskytujú širšie spektrum využitia. Epilácia vykonaná pomocou IPL prístrojov má trvalý efekt už po 3 sedeniach a pri ošetrení červených rozšírených cievok je dokonca okamžitý. Zákrok je vďaka výkonnému kontaktnému chladeniu takmer bezbolestný a nedochádza pri ňom k porušeniu integrity kože.

Na čo sa používa?

trvalá epilácia, odstránenie rozšírených cievok, pigmentácie a slnečných škvŕn, redukcia prejavov akné a trvalá fotorejuvenácia

Kde sa aplikuje?

tvár, krk, podpazušie, paže, dekolt, triesla, zadok, lýtka, chodidlá

Ako to funguje?

IPL (intenzívne pulzné svetlo) vytvára pri ošetrení svetelný lúč o špecifickej vlnovej dĺžke, ktorý sa zachytáva v pigmente kože, krvnom farbive či v cibuľke chĺpkov podľa vlnovej dĺžky lúča. Účinkom tzv. selektívnej fototermolýzy pri epilácii dôjde k prehriatiu tkaniva obsahujúce pigment a zničenie vlasového folikulu. Pre trvalý efekt odstránenia chĺpkov musí byť zasiahnutá priamo cibuľka chĺpka, to sa dá dosiahnuť len využitím vhodnej vlnovej dĺžky. Naše prístroje využívajú vlnovú dĺžku 640 nm, ktorá je pre tento účel optimálne.

Hĺbka prieniku lúčov

Na ošetrenie rozšírených žiliek, alebo iných cievnych prejavov na koži sa používa špeciálna aplikačná hlavica intenzívneho pulzného svetla s vlnovou dĺžkou 560 nm. Lúč lasera sa selektívne viaže na krvné farbivo (hemoglobín) a rozkladá ho vďaka svojej špecifickej vlnovej dĺžke. Týmto spôsobom ošetrená žilka je na princípe imunologického odbúravanie vstrebaná, pochopiteľne v závislosti od veku pacienta, zdravotnom stave a na rozsahu ošetrenie. Pri ošetrení pigmentových škvŕn je laserový lúč schopný vysokou energiou v okamihu zasiahnuť len miesto, kde chceme tento nežiaduci prejav odstrániť bez toho, aby poškodil okolité tkanivá a to vďaka svojej špecifickej vlnovej dĺžke a absorpciu lúča do farbiva pigmentácie. Lúč lasera daný pigment tzv. rozstrelí na mikroskopické čiastočky, ktoré biele krvinky postupne odplaví z tela v priebehu niekoľkých dní.

Pre koho je riziková IPL technológia?

  • tehotné ženy
  • epileptikov
  • ľudí s: poruchami zrážanlivosti krvi, dermatitídou, intenzívnym opálením, sklonamy k hyperpigmentácii
  • ľudí používajúcich kardiostimulátor

Hĺbka prieniku lúčov