radosť z vlastnej postavy! natrvalo
nova line

Služby • Odstránenie jemných vrások

Fotorejuvenizácia - laserové omladenie pleti

Fotorejuvenizácia predstavuje v súčasnej dobe špičku laserových metód medzi omladzovacím metódami (antiaging metódami). Jedná sa o veľmi rýchlu a účinnú metódu omladenie, zosvetlenie a vypnutie pleti. Pôsobením laserového lúča dochádza k remodeláciu kolagénu. Kolagén predstavuje základ vypnutej pleti a práve jeho nedostatok spôsobuje väčšinu typov vrások.

Fotorejuvenizácia a jej princíp

Fotorejuvenizácia (foto = svetlo, rejuvenácia = omladenie) je vykonávaná pomocou intenzívneho pulzného svetla, ktoré vytvoria svetelný pulz o presne danej vlnovej dĺžke a sile. Svetelná energia je zachytená vo vrchných a stredných vrstvách kože a vyvoláva následné efekty:
  • okamžité zmrštenie pokožky (liftingový efekt)
  • zjemnenie a odstránenie vrások
  • odstránenie pigmentácie (slnečné i starecké pigmentácie)
  • tvorbu nových kolagénových vlákien až po dobu 6 mesiacov od zákroku (redukcia vrások, vypínanie pokožky, omladenie)

Princíp Fotorejuvenizácia spočíva v prehriatie kolagénových a elastických vlákien v podkoží. IPL teplo urýchľuje proces obnovy buniek, fibroblasty (väzivové bunky zodpovedné za tvorbu kolagénu, elastínu, retoculinu) sú teplom enormne stimulované k činnosti. Tým sa navodia sa tvorba nového kolagénu a elastínových vlákien v podkoží. Dôjde tak k vypnutiu pleti, spevnenie pokožky a zlepšenie textúry pleti.

Počet opakovaní jednotlivých ošetrení Fotorejuvenizácia vždy závisí na veľkosti ošetrovanej plochy a hĺbky problému. Zvyčajne odporúčame pacientom zopakovať 2 - 3 sedenia v rozmedzí 1 mesiaca.

Ošetrenie pomocou Fotorejuvenacia

O ošetrení Fotorejuvenacia

Proces Fotorejuvenizácia je určený pre jemné a stredne hlboké vrásky, vypínanie a posilňovanie dekoltu, zapravvání výživných a antiaging krémov a celkovú rejuvenáciu pokožky. U veľmi hlbokých vrások odporúčame využitie metódy vypínania vrások pomocou rádiofrekvencie (odkaz) alebo metódou frakčného resurfacingu (odkaz).

Pred omladením pokožky

Keďže jednotlivé laserové pulzy sú vstrebávané kožným farbivom, neodporúčame našim klientom po dobu minimálne 6 týždňov pred samotným zákrokom intenzívne opaľovanie na slnku, používanie samoopaľovacích krémov či invazívnych zákrokov do pokožky na ošetrenom mieste. Princíp fotorejuvence vyžaduje rovnomerné rozloženie kožného farbiva pre rovnomerné rozloženie pulzov.

Na ošetrované miesto sa nanesie bezfarebný ultrazvukový gél (vynikajúce vodivé a chladivé účinky) do ktorého sa postupne vkladá aplikačnej hlavice, ktorá je vybavená vlastným chladením pre minimalizáciu tepelného efektu na samostatnú pokožku. Doba ošetrenie trvá 5 - 30 minút podľa veľkosti ošetrovanej plochy.

Samotný zákrok je veľmi rýchly a takmer bezbolestný (počas aplikácie pacient pociťuje v oblasti aplikácie teplo a drobné pichnutie - ich intanzita je vždy závislá na sile pulzu, oblasti ošetrenie a veľkosti ošetrovanej plochy). Počas zákroku pacient používa špeciálne okuliare, ktoré zamedzí riziko poškodenia zraku.

Po omladení pokožky Fotorejuvenacia

Bezprostredne po zákroku Fotorejuvenizácia je pokožka ľahko začervenaná a pacient pociťuje pocit tepla (pôsobenie tepla), v mieste nepravidelného pigmentu je tento pocit výraznejší, môže dôjsť k okamžitému stmavnutie. Každý klient dostane chladiaca vačky s gélom a hojivú masť pre rýchlejšiu regeneráciu tkaniva. Pocit tepla zvyčajne odznie počas hodiny a začervenanie vymizne počas jedného dňa.

Po ošetrení je pokožka každého pacienta veľmi citlivá az tohto dôvodu sa neodporúča pobyt na priamom slnku a opaľovanie a to po dobu jedného mesiaca od dátumu ošetrenie. Ak je pacient vystavený priamemu slnku odporúčame používať ochranný krém s SPF 50 +. V prípade nedodržania týchto odporúčaní môže dôjsť hyperpigmentácii pokožky u citlivých jedincov - najnáchylnejšie oblastí pre výskyt hyperpigmentácie je horná pera. V oblasti pigmentáciou môže vzniknúť pľuzgierik, stroupek, zdrsnené kože s následným olupovaním, ktorý sa vyhojí do 14 dní.

Riziká a kontraindikácie Fotorejuvenacia

tehotenstvo, epilepsia, poruchy zrážanlivosti krvi, dermatitída, psoriáza, opary, intenzívneho opálenia, cukrovka, mykózy, precitlivenosť pokožky, podozrenie na malígny kožný nádor, zápal v mieste ošetrenia

Fotodokumentácia omladenie pokožky pomocou Fotorejuvenacia

Pred

po

example2example2

Rádiofrekvenčné technológia

Kombinovaná rádiofrekvenčná technólogia je jednou z najmodernejších metód používaných v oblasti. Počas vývoja týchto prístrojov sa postupne prechádzalo od využitia monopolárnych hlavíc v chirurgii, cez bipolárne až k najmodernejším tripolárnym systémom kombinujúce monopolárne prvky. Rádiofrekvenciu sú výrazne bezpečnejšie a všestrannejšie ako u ulrazvukových kavitáciach. Výhodou rádiofrekvencie je okamžitá reakcia pacientaa na ošetrenie a dlhotrvajúce účinky pri zachovaní maximálnej bezpečnosti.

Na čo sa používa?

Vyhladzovanie vrások, vypnutie pleti, odstránenie dvojitých brád, vypnutie dekoltu, rozpúštanie tukov, vyhladzovanie pomarančovej kože, formovanie postavy, boj s celulitídou

Kde sa aplikuje?

Tvár, krk, dekolt, paže, zadok, stehná

Ako to všetko funguje?

Rádiofrekvenčné technológie fungujú na princípe zahriatia cieľového tkaniva na požadovanú teplotu a toto teplo vyvoláva požadovaný efekt ošetrenia. Prístrojové rozpúštanie tukových buniek prebieha pri ošetrení len ak je cieľová bunka zahriatá na teplotu 43°C. Pri tejto teplote dochádza k postupnému zkvapalneniu tukovej bunky a následnému vyplaveniu lymfatickými cestami von z tela pomocou ľadvín a pečene. Toto prináša vytúžený efekt odstránenie tukových buniek s tým úbytok na váhe a objemu ošetrenej partie. Odvod rozpustených tukových buniek z tela je v maximálnej možnej miere podporený lymfatickou masážou, ktorá zrýchľuje lymfatický obeh. Pre správny efekt je veľmi dôležité prehriatie celej vrstvy tukového tkaniva na správnu teplotu, inak sa efekt nedostaví.

princíp rozpúštania tukových buniek

rozpustanierozpustanierozpustanie
Nedostatok kolagénových vlákien v tkanive spôsobuje ich nerovnosť a nerovnomerné rozloženie týchto vlákien má za následok vytvorenie postupných prehlbenín (vrásky alebo pomarančová koža). Kolagén je možné stimulovať v tele pomocou pôsobením tepla a mikroprúdov, ktoré pomôžu tieto vlákna regenerovať a znásobiť ich počet až desatnásobne. Prvotný efekt ošetrenia je vypnutie pokožky a pocit stiahnutej koži na tvári, dekolte alebo na nohách (toto predstavuje okamžitý efekt ošetrenia). V nasledujúcich dňoch dochádza k obnoveniu vlákien (obnova kolagénových vlákie je dlhodobý proces trvajúci cca 3 týždne).

Pre koho je riziková rádiofrekvenčná technológia?

  • tehotné ženy
  • epileptikov, cukrovkárov
  • ľudí s: poruchami zrážanlivosti krvi, problémami termoregulácie, mykózami, oparmi, psoriázou
  • ľudí používajúcich kardiostimulátor

Dosiahnuté výsledky (obrazok )

example2example2example2

akcie

Obsah akcií pre vás pripravujeme

novinky

Obsah noviniek pre vás pripravujeme

Rýchly kontakt

NOVA LINE
Kozáčeka 7, 960 01 Zvolen
tel.: 0907 461 563
mail: info@nova-line.sk

Otváracie hodiny:
Pondelok - Piatok:
09:00 – 17:00 hod.

meter